Řezbářské ponky

Řezbářské ponky
Cena vč. podstavce : 18 tis,-Kč
Ve spolupráci s firmou Habilis Tools jsme vyvinuli naše vlastní řezbářské ponky.

Naše celomasivní dřevěné ponky navazují na tradici starých hoblic. Mají poctivá dřevěná vřetena s možností použítí ze dvou sousedních stran, polohovatelný úhel náklonu, válcové poděráky kompatibilní s ostatními výrobci příslušenství k ponkům. Základní rozměr 30x70 cm.

Naše řezbářské ponky jsou připravené k upnutí na téměř libovolný stůl. Samozřejmě volitelně nabízíme také příslušný podstavec. Koza je rozkládací, přesto však velmi stabilní díky masivním čepům a dotažení dřevenými křídlovými matkami. Dřevěné závity také umožňují vyrovnání roviny a plynulé nastavení výšky v rozmezí zhruba deseti centimetrů.


Řezbářská dláta

Řezbářská dláta Jako řezbáři, jsme narazili na potřebu kvalitních dlát. Jako restaurátoři, na vhodnost individuálních profilů. A tak před šesti lety vznikla myšlenka nechat si vyrobit vlastní dláta. A teď konečně se po všech svých zkušenostech můžeme postavit za tuto naši novou nabídku.

Dláta nabízíme kovaná, z kvalitní oceli. Kromě tvarů z naší nabídky, pro vás můžeme individuálně objednat dláto přímo na míru vašim potřebám.

V naší nabídce najdete: dláta - dutá a rovná šířek 18mm, 25mm, 35mm a 50mm,
struhy - rovný, levý, pravý, ubírací, upichovací, vybírací,
řezbářské nože.


Dláto duté 18mm sweep 7Cena : 500,-Kč
Dláto duté 18mm sweep 7
Dláto duté 25mm sweep 7Cena : 700,-Kč
Dláto duté 25mm sweep 7
Dláto duté 35mm sweep 7Cena : 900,-Kč
Dláto duté 35mm sweep 7
Dláto duté 50mm sweep 7Cena : 1100,-Kč
Dláto duté 50mm sweep 7
Dláto rovné 18mm Cena : 360,-Kč
Dláto rovné 18mm
Dláto rovné 25mmCena : 410,-Kč
Dláto rovné 25mm
Dláto rovné 35mmCena : 500,-Kč
Dláto rovné 35mm
Řezbářský nůž "1"Cena : 360,-Kč
Řezbářský nůž 1
Řezbářský nůž "2"Cena : 360,-Kč
Řezbářský nůž 2
Řezbářský nůž "3"Cena : 360,-Kč
Řezbářský nůž 3
Řezbářský nůž "4"Cena : 360,-Kč
Řezbářský nůž 4
Řezbářský nůž "5"Cena : 360,-Kč
Řezbářský nůž 5

Závitníky

Závitníky
Pokud chcete rozšířit své možnosti práce se dřevem o nové spoje konstrukční i dekorativní, nabízíme vám závitníky na dřevo.

Ve spojení se zajímavým dřevem a unikátně tvarovanou "matkou" vytváří jedinečné doplňky vašich výrobků. Ať už jako trnože u židlí i stolů, základ nastavitelného policového systému, mechanické hračky, viktoriánský nábytek nebo cokoli podle vaší fantazie.

Závitníky nabízíme v rozměrech 1/2", 3/4", 1", 1 a 1/4", 1 a 1/2". Tedy zhruba 13mm, 19mm, 25mm, 32mm a 38mm. V setu je závitník pro vnitřní i vnější závit.

Jako doplňkový sortiment nabízíme tyče různých průměrů a materiálů vhodné pro řezání závitů, a vrtáky - sukovníky příslušných průměrů pro vrtání děr pro vnitřní závity.
Závity


Japonské pilky

Japonské pilky jsou první z řady ručního nářadí, které vám chceme nabídnout. A není to náhodou.
Japonské pilky jsou fenoménem v ručním zpracování dřeva, i když se to nezdá, když je poprvé vezmete do ruky. Celý trik ale spočívá jen v tom, že se touto pilkou řeže při pohybu k sobě. To je celý ten zásadní rozdíl, ale zvyknout si na novou techniku řezání chvíli trvá.

Stojí to ale za to. Tím, že se na pilku netlačí, je možné udělat mnohem tenčí list. Často jen kolem jedné, dvou desetin milimetru. Tenčí řez snižuje odpor a usnadňuje tak práci. Protože tyto pilky odebírají menší množství materiálu, mohou mít i mnohem jemnější zuby, což zajistí výjmečně čistý řez - tedy další usnadnění, následné, práce.

Další předností japonských pilek je způsob broušení zubů. Kromě univerzálního, nabízí i zuby ideální na příčné - trapézové zuby, nebo podélné řezání - trojúhelníkové zuby. Na vyzkoušení vám dopoučíme - naši nejoblíbenější - pilku Ryoba, která je ozubená oboustraně, a tak nabízí ideální volbu po oba druhy řezání.


Cena : 960,-Kč
Dozuki 240

Pilka Dozuki je japonskou pilkou s nejtenčím listem. Aby byla stabilnější, má hřbet, tak jako klasická čepovka. To omezuje hloubku řezu, výměnou je ale nejlepší vedení a čistota řezu. Vynikajcí pro tvorbu přesných ozubů.
Délka listu 240 mm.


Cena : 1200,-Kč
Kariwaku 333

Japonská prořezávací pilka Kariwaku se zuby speciálně na vlhké dřevo vám nabízí možnost vyjít z dílny a seznámit i vaši zahradu s přednostmi japonských pilek. Jinak ale exceluje i při zpracování stavebního dříví.
Délka listu 333 mm.


Cena Kataba 240: 780,-Kč
Cena náhradní list: 450,-Kč
Kataba 240, náhradní list Kataba 240

Pilka se zuby na jedné straně, avšak bez hřbetu umožňuje dlouhé a hluboké řezy.
Délka listu 240mm.


Cena : 1000,-Kč
Kataba 240 - stavebnice

Japonská pilka Kataba formou stavebnice. Umožňuje vám sestavit si Vaši jedinečnou pilku na míru. Protože nejlépe se pracuje s nářadím, ke kterému máte vztah.
V sestavě: pilový list, nerezové usazení, materiál po výrobu rukojeti a nýty.
Délka listu 240 mm. V nabídce máme i náhradní pilové listy.

Článek s výrobou pilky ze stavebnice najdete zde.


Cena : 630,-Kč
Kataba HSS 265

Pokud řežete extrémě tvrdé materiály, nebo tak často, že vám ani zónově kalené zuby klasických japonských pil nestačí, nabízíme vám pilku Kataba HSS se zuby z maximálně tvrdé rychlořezné oceli.
Délka listu 265 mm.


Cena : 850,-Kč
Kataba na tvrdé dřevo 250

Pilka Kataba se zuby speciálně tvarovanými na tvrdé dřevo.
Délka listu 250 mm.


Cena : 560,-Kč
Restauro

Pilka Restauo nemá rozvedené zuby a tak umožňuje zařezávání bez poškození okolního povrchu. Její extrémně pružný list takovou práci umožňuje i v prostřed třeba lakované plochy. Varianta pilky Ryoba.


Cena Ryoba 210: 800,-Kč
Cena Ryoba 240: 920,-Kč
Cena list 240: 560,-Kč
Ryoba 210, Ryoba 240 a náhradní list Ryoba 240

Oboustraně ozubená pilka Ryoba nabízí na jedné straně zuby pro příčné a na druhé pro podélné řezání a je tak nejvšestranější japonskou pilkou.
Nabízíme s délkou listu 210 a 240 mm. V délce 240 mm i náhradní listy.


Cena : 1150,-Kč
Ryoba 240 stavebnice

Japonská pilka Ryoba formou stavebnice. Umožňuje vám sestavit si Vaši jedinečnou pilku na míru. Protože nejlépe se pracuje s nářadím, ke kterému máte vztah.
V sestavě: pilový list, nerezové usazení, materiál po výrobu rukojeti a nýty.
Délka listu 240 mm. V nabídce máme i náhradní pilové listy.

Článek s výrobou pilky ze stavebnice najdete zde.


Cena : 460,-Kč
Skládací pilka

Pokud jste si oblíbili komfortní práci s vaší japonskou pilkou, její skládací varianta vám umožní mít ji všude s sebou. Ideální do řezbářských kufrů.Odběr novinek:

© Woodworkers 2010-2022 All rights reserved. | Nahoru