Logo Ovocné dřevo

DOPLŇKY

Kromě dřeva vám můžeme nabídnout i něco málo k jeho zpracování.

Zejména se jedná o naše vlastní řezbářské ponky, které jsme vyvinuli společně s firmou Habilis Tools. Je možné je upnout ke stolové desce nebo na vlastní kozu. Je možné je naklápět a i vřeteno je možné umístit z boku nebo z čela. Také se na nich nemusíte bát o své nástroje - není v nich použit ani kousek kovu!

Dále nabízíme ručně kovaná dláta a řezbářské nože různých profilů. Díky tvarování materiálu kováním a následné tepelné úpravě si dláta drží ostří velmi dlouho. Je tak radost s nimi pracovat!

I my rádi používáme pilky, které řežou při tahu k sobě - vžilo se pro ně označení "japonské" (EN "pull saw"). V této rodině ručních pil najdete varianty čepovky, ocasky, prořezávací pily a dalších klasických typů. U nás máte možnost se na ně podívat a porovnat je s těmi, které znáte.

Velká část truhlářské práce je o spojích. Těch lepených si jistě představíte mnoho typů. A co ty opakovaně rozebíratelné? Pokud do svého výrobku nechcete šroubovat vruty nebo jiná kování, může být použití dřevěných závitů zajímavou alternativou. Navíc umožňuje plynulé polohování. V sadách je závitník i závitnice.

PONKY

Ve spolupráci s firmou Habilis Tools jsme vyvinuli naše vlastní řezbářské ponky.

Naše celomasivní dřevěné ponky navazují na tradici starých hoblic. Mají poctivá dřevěná vřetena s možností použítí ze dvou sousedních stran, polohovatelný úhel náklonu, válcové poděráky kompatibilní s ostatními výrobci příslušenství k ponkům. Základní rozměr 30x70 cm.

Naše řezbářské ponky jsou připravené k upnutí na téměř libovolný stůl. Samozřejmě volitelně nabízíme také příslušný podstavec. Koza je rozkládací, přesto však velmi stabilní díky masivním čepům a dotažení dřevenými křídlovými matkami. Dřevěné závity také umožňují vyrovnání roviny a plynulé nastavení výšky v rozmezí zhruba deseti centimetrů.

Řezbářské ponky

galerie

Cena vč. podstavce : 18 tis,-Kč

DLÁTA

Nabízíme vám kovaná dláta.

Jako řezbáři, jsme narazili na potřebu kvalitních dlát. Jako restaurátoři, na vhodnost individuálních profilů. A tak před šesti lety vznikla myšlenka nechat si vyrobit vlastní dláta. A teď konečně se po všech svých zkušenostech můžeme postavit za tuto naši novou nabídku.

Dláta nabízíme kovaná, z kvalitní oceli. Kromě tvarů z naší nabídky, pro vás můžeme individuálně objednat dláto přímo na míru vašim potřebám.

V naší nabídce najdete: dláta - dutá a rovná šířek 18mm, 25mm, 35mm a 50mm,
struhy - rovný, levý, pravý, ubírací, upichovací, vybírací,
řezbářské nože.

JAPONSKÉ PILKY

Další sortiment, který vám můžeme nabídnout.

Japonské pilky jsou fenoménem v ručním zpracování dřeva, i když se to nezdá, když je poprvé vezmete do ruky. Celý trik ale spočívá jen v tom, že se touto pilkou řeže při pohybu k sobě. To je celý ten zásadní rozdíl, ale zvyknout si na novou techniku řezání chvíli trvá.

Stojí to ale za to. Tím, že se na pilku netlačí, je možné udělat mnohem tenčí list. Často jen kolem jedné, dvou desetin milimetru. Tenčí řez snižuje odpor a usnadňuje tak práci. Protože tyto pilky odebírají menší množství materiálu, mohou mít i mnohem jemnější zuby, což zajistí výjmečně čistý řez - tedy další usnadnění, následné, práce.

Další předností japonských pilek je způsob broušení zubů. Kromě univerzálního, nabízí i zuby ideální na příčné - trapézové zuby, nebo podélné řezání - trojúhelníkové zuby. Na vyzkoušení vám dopoučíme - naši nejoblíbenější - pilku Ryoba, která je ozubená oboustraně, a tak nabízí ideální volbu po oba druhy řezání.

ZÁVITNÍKY

Dřevěný závit je konstrukční i dekorativní.

Pokud chcete rozšířit své možnosti práce se dřevem o nové spoje konstrukční i dekorativní, nabízíme vám závitníky na dřevo.

Ve spojení se zajímavým dřevem a unikátně tvarovanou "matkou" vytváří jedinečné doplňky vašich výrobků. Ať už jako trnože u židlí i stolů, základ nastavitelného policového systému, mechanické hračky, viktoriánský nábytek nebo cokoli podle vaší fantazie.

Závitníky nabízíme v rozměrech 1/2", 3/4", 1", 1 a 1/4", 1 a 1/2". Tedy zhruba 13mm, 19mm, 25mm, 32mm a 38mm. V setu je závitník pro vnitřní i vnější závit.

Jako doplňkový sortiment nabízíme tyče různých průměrů a materiálů vhodné pro řezání závitů, a vrtáky - sukovníky příslušných průměrů pro vrtání děr pro vnitřní závity.

Závitníky do dřeva a závity

KONTAKT

Jsme truhláři a můžeme být na montáži. Prosíme, zavolejte, než přijedete.Jan Vacík


Dukelská 255/15
Říčany u Prahy
251 01

telefon:
777 874 725

e-mail:
vacik@ovocne-drevo.cz


Preferujeme telefonický kontakt.


© Woodworkers 2010-2022 All rights reserved. | Powered by w3.css